Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Color | White |
| Mevushal Status | No |
| Passover | No |
| Bottles Per Case | 12 |
| Producer | Walders |
| Alcohol Content | 17% |
| Wine Type | Sweet |
| Kashrus Supervision | OU |
| Variety | Liqueur |
| Bottle Size | 200ml |





