Additional information
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 4 × 4 in |
| Region | Israel |
| Producer | Heavens |
| Variety | Liqueur |
| Bottle Size | 750ml |
| Alcohol Content | 17% |
| Wine Type | Sweet |
| Kashrus Supervision | OU |
| Passover | No |
| Bottles Per Case | 12 |

Original price was: $19.89.$18.79Current price is: $18.79.
Hand made by master craftsmen, using carefully selected ingredients and spirits. Pour yourself a glass and enjoy the rich and creamy smoothness that comes with every sip!
NOT KOSHER FOR PASSOVER
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 4 × 4 in |
| Region | Israel |
| Producer | Heavens |
| Variety | Liqueur |
| Bottle Size | 750ml |
| Alcohol Content | 17% |
| Wine Type | Sweet |
| Kashrus Supervision | OU |
| Passover | No |
| Bottles Per Case | 12 |
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 4 × 4 in |
| Region | Israel |
| Producer | Heavens |
| Variety | Liqueur |
| Bottle Size | 750ml |
| Alcohol Content | 17% |
| Wine Type | Sweet |
| Kashrus Supervision | OU |
| Passover | No |
| Bottles Per Case | 12 |