Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Wine Type | Semi-Sweet |
| Bottles Per Case | 12 |
| Passover | Yes |
| Alcohol Content | 13% |
| Kashrus Supervision | OU |
| Bottle Size | 750ml |
| Region | France |
| Producer | Ch Piada |
| Color | White |
| Variety | Dessert Wines, Sauternes |
| Mevushal Status | No |




