Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 19 in |
| Wine Type | Sweet |
| Kashrus Supervision | OU |
| Passover | No |
| Bottles Per Case | 12 |
| Color | White |
| Alcohol Content | 17% |
| Mevushal Status | N/A |
| Producer | Schmerling |
| Variety | Liqueur |
| Bottle Size | 375ml |





