Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Wine Type | Semi-Sweet |
| Kashrus Supervision | OK |
| Passover | Yes |
| Bottles Per Case | 12 |
| Alcohol Content | 10% |
| Bottle Size | 750ml |
| Mevushal Status | No |
| Producer | Laufer Winery |
| Region | California |
| Variety | Muscat |
| Color | Rose |





