Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Variety | Kiddush Wine, Low Alcohol, Rose' |
| Color | Rose |
| Producer | Farbrengen |
| Mevushal Status | Yes |
| Region | New York |
| Bottle Size | 750ml |
| Bottles Per Case | 12 |
| Alcohol Content | 5% |
| Passover | Yes |
| Kashrus Supervision | OK |





