Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Producer | Hevron Heights |
| Region | Israel |
| Variety | Blend/ White, Dessert Wines, Ice Wine |
| Color | White |
| Mevushal Status | No |
| Bottle Size | 500ml |
| Kashrus Supervision | OU |
| Passover | Yes |
| Bottles Per Case | 12 |
| Wine Type | Dessert, Sweet |
| Alcohol Content | 11% |





