Additional information
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.0 × 4.0 × 12.0 in |
| Passover | Yes |
| Bottles Per Case | 12 |
| Wine Type | Semi-Dry Wines |
| Alcohol Content | 7% |
| Kashrus Supervision | OK |
| Bottle Size | 750ml |
| Region | New York |
| Variety | Kiddush Wine, Low Alcohol |
| Color | Red |
| Producer | Kesser |
| Mevushal Status | Yes |





