Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Producer | Kishor |
| Mevushal Status | No |
| Variety | Blend/ Red, Grenache, Mourvedre, Syrah |
| Region | Galilee, Israel |
| Color | Red |
| Bottle Size | 750ml |
| Alcohol Content | 13.50% |
| Passover | Yes |
| Kashrus Supervision | Badatz Bet Yosef, OU |
| Wine Type | Dry Wines |
| Bottles Per Case | 12 |





