Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Producer | Le Nardian |
| Region | France |
| Variety | Blend/ White, Bordeaux |
| Color | White |
| Mevushal Status | No |
| Bottle Size | 750ml |
| Kashrus Supervision | KLBD London Beth Din |
| Passover | Yes |
| Bottles Per Case | 6 |
| Wine Type | Dry Wines |





