Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 4 in |
| Region | Israel |
| Color | Rose |
| Producer | Tura Winery |
| Variety | Rose' |
| Bottle Size | 750ml |
| Wine Type | Semi-Dry Wines |
| Kashrus Supervision | Badatz Bet Yosef, OU |
| Passover | Yes |
| Bottles Per Case | 12 |
| Mevushal Status | No |





