Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 4 × 4 in |
| Region | Canada |
| Color | Red |
| Mevushal Status | No |
| Producer | Tzafona Cellars |
| Variety | Cabernet Sauvignon, Ice Wine |
| Bottle Size | 375ml |
| Alcohol Content | 11.50% |
| Wine Type | Sweet |
| Kashrus Supervision | COR |
| Passover | Yes |
| Bottles Per Case | 12 |





