Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Passover | No |
| Variety | Liqueur |
| Producer | Walders |
| Bottle Size | 750ml |
| Bottles Per Case | 12 |
| Alcohol Content | 17% |
| Kashrus Supervision | OU |
| Wine Type | Sweet |

Original price was: $21.59.$19.99Current price is: $19.99.
Walders Creamy Liqueur is a unique blend of high quality rum, spirits, banana and toffee flavors and a unique non-dairy base. Walders is a smooth velvety drink which is great on its own, swirled with ice, or mixed with fruit juice. The creamy texture of the Walders Rum & Banoffee makes it a perfect base for mixed cocktails and long drinks.The ultimate in style and sophistication, only Walders offers a unique blend of quality, taste and mixability.
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Passover | No |
| Variety | Liqueur |
| Producer | Walders |
| Bottle Size | 750ml |
| Bottles Per Case | 12 |
| Alcohol Content | 17% |
| Kashrus Supervision | OU |
| Wine Type | Sweet |
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Passover | No |
| Variety | Liqueur |
| Producer | Walders |
| Bottle Size | 750ml |
| Bottles Per Case | 12 |
| Alcohol Content | 17% |
| Kashrus Supervision | OU |
| Wine Type | Sweet |