Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 14 in |
| Passover | Yes |
| Kashrus Supervision | OK |
| Wine Type | Dry Wines |
| Bottles Per Case | 12 |
| Alcohol Content | 13% |
| Bottle Size | 375ml |
| Mevushal Status | Yes |
| Variety | Cabernet Sauvignon |
| Region | Israel |
| Producer | Barkan |
| Color | Red |




